Pyramida - slovo: pyro je oheň a slovo amid je prostředek. Pyramida je zařízení s ohněm uprostřed. Konstruktéři pyramidy byli osvícení lidé, se znalostmi sahajícími daleko za hranice Sluneční soustavy, ovládající podstatné a základní stavební prvky vesmíru vzniklé z vesmírné hmoty. Tedy živly - oheň, vzduch, vodu a zem, zasazené ve vše objímajícím éteru. Znali dokonale průběh proudění sil na Zemi a pyramidy logicky projektovali a stavěli na základě těchto znalostí. Skutečnému středu pyramidy se říká královská komnata, a to proto, že se v ní koncentruje největší množství energie, která jakoby v podobě plamene svíčky stoupá k vrcholu pyramidy. Toto místo a jeho energie může být využito k mnoha účelům. Lze tam sušit jakoukoliv hmotu obsahující vodu, nabíjet zdroje schopné pojmout energii, ostřit nástroje, mumifikovat a konzervovat maso nebo těla lidí, zasvěcovat adepty do vyšších znalostí o kosmických principech. Pyramidy, nebo také „čtyřstěny“, jsou stavěny tak, že jedna strana míří přesně k jihu, další k severu a zbylé logický k východu a západu. Na levé straně pyramidy najdeme negativní energii, na pravé pozitivní a na severu a jihu neutrální energii - harmonii poměrů sil. Můžeme tedy  říci, že boky vyzařují opačné magnetické povahy. Elektrickou energii najdeme právě ve vrcholu pyramidy. Délka vlny pyramidy 21 cm je stálá, stejně jako teplota v královské komoře 21°C

Je tady možnost, že pyramidy jsou stroje či nástroje k zacházení s kosmickou energií. Dokonce se nalezla upozornění na určité roky a ukázalo se že byli pro lidstvo velmi významné. To poslední ukazuje na rok 2012. Nejsou to tedy žádné hrobky faraónů, orientační body a další nesmyslené věci, které jsou pyramidám připisovány novodobými badateli. Nebyly postaveny otroky, ale za pomoci nejdokonalejších zařízení pracujících s kosmickou energií. Všechna tato zařízení byla po postavení pyramid zničena, aby nepadla do ruky nezasvěceným lidem.

Největší pyramida na Zemi stojí v Gize a její základní údaje mluví samy za sebe Strana čtvercové základny měří 230,4m a do výšky má pyramida 137,7m. Je postavena na ploše asi5,4 hektarůa k její stavbě bylo zapotřebí 2 250 000 kvádrů, které dohromady mohou vážit 5,625*109 kg. Na pyramidách a jejich nepochopení je vidět, jak člověk ve svém vývoji couvá a upadá stále více na závislosti od a do hmoty.

Tolik z širší teorie a pojďme se na to podívat blíže. Co jiného bychom asi měli probírat, než vodu? S vodou je spojená celá existence lidstva. Je podmínkou života na Zemi. Voda tvoří více než 70 - 80 % lidského těla. Na jejím dostatku závisí lidský život. O to více fascinuje skutečnost, jak působí na vodu pyramidální energie. Voda vlastně bude středem našeho zájmu při všech pokusech s pyramidální energií. S vodou umístěnou pod pyramidou se dějí úplně fascinující věci. Mění se její molekulární struktura a při ochutnání takto upravené vody okamžitě poznáme změnu k lepšímu. Nejvýraznější změny se projeví u destilované vody, pramenité vody a minerálek. Jejich chuť zintenzívní a na jazyku snadno ucítíme stopy solí, minerálů a stopových prvků. Zesílí i bioenergetická hodnota vody. Tato voda pak může léčit. Modrá barva vyzářená do vody dává chuťově pocit, jako by voda byla studenější. . A nejde jen o pocit chladu, ale i o zlepšení jejích léčivých vlastností, protože modrá barva vodu energeticky dobijí. Člověk by se měl každé ráno a večer napít takto energií nabité vody. Zajímavé je, že voda uskladněná pod pyramidou se nekazí, protože pyramida působí i antibakteriálně. To umožňuje její dlouhé uskladnění v místech s nedostatkem pitné vody. V takhle uskladněné vodě se totiž netvoří řasy. Pro své vlastnosti je pyramidální voda výhodná i pro vaření a pečení. Zkracuje totiž čas vaření, jakoby zlepšovala konzistenci kynutého těsta, apod. Voda nabitá pyramidální energií urychluje vaření brambor a zeleniny asi o 10 minut. Pozitivní účinek se potvrdil při kožních nemocech a alergiích. Při vnějším použití je velmi působivé proplachování vlasů touto vodou, které pak získávají vyšší lesk, kučeravost, přestávají se lámat a rychleji rostou.Pyramidální voda je užitečná i při ošetřování tváře a očí. I zálivka touto vodou má podobné účinky, jako kdybyste květiny pěstovali pod pyramidou. Je známo, že asi po šesti týdnech se ve vodě mohou tvořit řasy a rozmnožovat různé mikroorganizmy. Pokud je však voda pod správně nasměrovanou pyramidou, řasy se netvoří a nerozmnožují se ani mikroorganizmy.

Tolik bližší teorie, přistoupíme k reálné praxi. Začneme povídáním o kompasu. Teorie je nám každému více či méně jasná. Střelka kompasu, pokud není ovlivněná jiným magnetem, vždy spolehlivě směřuje k severu. Proudění ovlivňující střelku kompasu které způsobuje její natáčení k severu, proniká veškerou hmotou. A jsme u „jádra pudla“: kompas a pyramidy fungují na stejný „pohon“ a zatímco o funkčnosti kompasu nikdo nepochybuje, u pyramidy je tomu přesně naopak. My si svou pyramidu postavíme a naučíme se s ní bezpečně ovládat kyvadlo. Ideální do domácnosti a na zkoušky je 30 cm pyramida. Materiál, ze kterého budeme stavět, musí vyhovovat pouze a jen požadavku dostatečné tuhosti v takové míře, aby udržel přesný tvar pyramidy. Může to být tvrdý karton, dřevo, kovy, plasty, dokonce i dřevěná kostra potažená igelitem. Pyro účinek v ní nalezneme také.

výška      základna    strana     

10      15,70       14,94

15      23,55       22,41

25      39,25       37,35

30      47,10       42,82

40      62,80       57,96

50      78,50       74,00

70    109,90      104,58     

100   157,00      149,40     

120   188,40      179,28     

180   282,60      268,92     

Po tvaru a rozměrech je další podmínkou k vyvolání pyroefektu přesná orientace pyramidy jednou stranou k severu. Označíme jednu stěnu jako severní a namíříme její plochou pyramidu k severu. Nastal okamžik, kdy je potřeba nechat pyramidu svému osudu, a to tak dlouho, dokud se Země jednou neotočí - tedy 24 hodin. Pyramida se musí v Zemském proudění usadit, čili nabít. Po 24 hodinách můžeme přistoupit k výrobě dalšího zařízení a tím je pověstné kyvadlo. Uděláme si z kyvadla jasně fungující pomůcku, která bude bez jakékoliv debaty fungovat bez rozdílu každému člověku. Kyvadlo zhotovíme z obyčejné niti a závažíčka. Závažíčkem může být třeba větší zámečnická matička nebo rybářské olůvko. Přesuneme tedy kyvadélko na sever nebo na jih a nepohne se. Ale jestliže ho dáme k pravému boku pyramidy, bude se točit ve směru hodinových ručiček - pozitivním směrem – a na levé straně opačně, v negativním směru. Napustíme sklenici vody z vodovodu a přesuneme kyvadélko nad ni. Bude se točit na některou stranu v nějakém poloměru kroužení. Pak tuto sklenici vezmeme a necháme 24 hodin pod pyramidou. Po 24 hodinách ji opět proměříme. Závažíčko se ani nepohne, voda bude dokonale harmonizovaná.  Pro ověření si opět načepujeme stejné množství vody do podobné sklenice či poháru a pohrajeme si s kyvadlem, jinak řečeno, začínáme poznávat jak nám to s kyvadlem jde. Rychlost výuky a citlivosti na kyvadlo je závratná, naučíte se s ním zacházet během několika minut, byť jste jej nikdy předtím v životě nedrželi v ruce. Dva stejné poháry naplněné do stejné výšky vodou necháme někým zaměnit s tím, že poznáme kde se nachází harmonizovaná voda a kde voda z vodovodu. Dokonce „zkušebnímu komisaři“ dovolíme změnit i množství vody v pohárech - může klidně něco vody odlít. Poznáte sklenici s obyčejnou vodou během deseti sekund, ihned jakmile se závažíčko pohne. Pokud se do deseti sekund nepohne, anebo se jen rychle otáčí na niti, máte kyvadlo nad harmonizovanou vodou. Jednoduché, logické, jasné, statisíce a vícekrát přesně opakovatelné a nenapadnutelné ani nositelem Nobelovky… Další kroky a kudy dál už vám napoví logika. Přeji mnoho štěstí…